Meble glamour do salonu – dopasuj umeblowanie do stylu wnętrza mieszkania

Każdy właściciel domu chciałby, żeby jego pokoje urządzone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy uwielbia jednak taki sam styl urządzenia i zazwyczaj każdy ma inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wówczas pobocznym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtedy drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne i zboże, a również haftowane czy też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Całkowicie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl świetnie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na domenie krzesło pikowane

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj sprzętu meblowego potrzebuje też dodania do niego należytych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą obszerne, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Niewątpliwie profesjonalne muszą być także lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

Meble określają każde wnętrze

Osoby, które mogą nasycać się posiadaniem własnego domu, zwykle starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, żeby jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa bezsprzecznie o znaczącym salonie. Jest to pomieszczenie, jakie nieczęsto wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem w większości wypadków żaden z pokoi nie ma tak obszernej powierzchni. W przypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a wobec tego centralnym miejscem domu, w którym skupia się w większości wypadków cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go stosowny urządzić, aby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, jaki nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, niemniej jednak oprócz tego w chłodne dni jest olśniewającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć poprawne meble. Aktualnie salon wolno urządzić na dużo rozmaitych sposobów oraz wiele rozmaitych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeżeli głównym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, również pozostałe elementy wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest w takim razie wskazane wieszanie ciężkich zasłon bądź też ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego typu detale dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one na ogół niezwykle bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Z pewnością są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla osób borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Mimo to wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami właścicieli pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe elementy wyposażenia bez dodatkowych detalów dekoracyjnych. Jeśli jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby ażeby zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to klasyczne wzornictwo. 

Zobacz także: ławy glamour

Dodaj komentarz